Spirulina – tai jūros dugne rūgstantys dumbliai, užsitarnavę SUPER MAISTO vardą. Žmonės visame pasaulyje naudoja spiruliną dėl įvairių teigiamų savybių.
Natūralu, jog jeigu sakoma, kad tam tikras maisto šaltinis suteikia visokeriopą naudą, tai sukelia tiek susidomėjimą, tiek nepasitikėjimą ar netikrumo jausmą. Visgi, spirulina yra būtent toks maistas, kuris tikrai VEIKIA. Mokslininkai, tarptautinės sveikatos organizacijos, žinomi medicinos atstovai bei kitos institucijos daug kartu iš eilės patvirtinimo visokeriopą spirulinos naudą.
Straipsnyje viską paaiškinsiu nuo A iki Z:
- Spirulinos sampratą
- Istoriją
- 11 nepaprastai naudingų savybių sveikatai
- Tinkamumą vaikams
- Vartojimo gaires
- Pasiūlymus kaip išsirinkti tinkamą gamintoją ir kainą
Rekomenduoju nepagailėti laiko ir viską atidžiai perskaityti. Galbūt nuspręsi išbandyti spiruliną ir tikrai pasieksi puikių pokyčių savo sveikatoje. Galbūt net kurią dieną man dar padėkosi 🙂
SPIRULINA DUMBLIAI – KAS TAI?
Kas yra spirulina? Šis klausimas dažnai kyla išgirdus šių dumblių pavadinimą.
Šis spiralės formos mikro dumblis natūraliai auga šiltuose Afrikos bei centrinės ir pietų Amerikos ežeruose, taip pat sūriavandenėse jūrose. Be to, spirulina taip pat auginama dirbtiniuose vandens telkiniuose.
Spirulina yra mėlynai žalios spalvos. Šis dumblis yra ypač maistingas, panašiai kaip ir kiti vandenyje randami „maisto produktai“:
- Chlorella
- Jūros daržovės
- Jūržolės
- Jūržolių raizginiai
- Rudadumbliai
SPIRULINA DUMBLIŲ ISTORIJA
Spirulina dumblių istorija pakankamai idomi. Manoma, jog 14-ame amžiuje spirulina buvo pagrindinis aztekų baltymų šaltinis. Spirulina taipogi svarbi buvo ir to meto centrinės Afrikos, prie Čado ežero gyvenusiems žmonėms.
1974 metais vykusioje pasaulinėje Junginių Tautų maisto konferencijoje spirulina dumbliai buvo viešai pripažinti kaip geriausias ateities maisto šaltinis. Tuo metu buvo tikimasi, jog spirulina padės „užkamšyti“ prastos mitybos spragas besivystančiose valstybėse.
Negana to, vėlyvaisiais 1980-aisiais NASA netgi svarstė naudoti spiruliną kaip vieną iš pagrindinių maisto šaltinių kosmonautams ilgų kosminių misijų metu. Pagrindinė svarstymo priežastis buvo ta, jog spirulina yra ypač maistinga ir gali „išgyventi“ beveik bet kur, net kosmose.
Jeigu net tokios organizacijos kaip NASA bei Jungtinės Tautos pripažino spiruliną, sunku tuo nepatikėti ir kvestionuoti spirulinos naudą.
Kviečiu skaityti toliau ir sužinoti daugiau apie šį stebuklingą dumblį.
SPIRULINOS – JŪROS DUMBLIŲ NAUDA
Dėl mėlynai žalios spirulinos spalvos šie dumbliai dažnai vadinami tiesiog melsvadumbliais. Mėlynai žalią spirulinos spalvą lemia joje esantis pigmentas fikocianinas, kuris gali turėti nuostabių savybių sveikatai:
- Apsaugoti nuo oksidacinio streso
- Pagerinti bei palaikyti smegenų ir širdies sveikatą
Oksidacinis stresas – tai pusiausvyros nebuvimas tarp kenksmingų laisvųjų radikalų susidarymo bei organizmo galimybių neutralizuoti neigiamą laisvųjų radikalų poveikį. Laisvieji radikalai sukelia įvairiausias ligas:
- Degeneracines nervų sistemos ligas
- Įvairias vėžio formas
- Lėtinį nuovargį
Neigiamą laisvųjų radikalų poveikį neutralizuoja antioksidantai. Moksliniai tyrimai patvirtino spirulinos antioksidacines ir antiuždegimines savybes. Ekspertai tvirtina, jog melsvadumbliuose esantis fikocianinas ne tik suteikia spirulinai mėlynai žalią spalvą, tačiau taip pat turi nuostabių antioksidacinių savybių.
Įdomu tai, jog fikocianinas randamas išskirtingai tik spirulinoje ir sudaro net 16 % viso svorio. Spirulina akivaizdžiai yra „galingas ginklas“ kovoje su oksidaciniu stresu.
1. SPIRULINA LIEKNĖJIMUI – FAKTAS AR MITAS?
Apie tai, ar spirulina gali padėti sulieknėti, sklando daug mitų. Vieni teigia, jog taip, gali, tuo tarpu kiti kalba priešingai. Paliksiu jums patiems spręsti apie spirulinos galimybes padėti sulieknėti, tačiau savo nuomonę išdėstysiu.
Žvelgiant į spirulinos sudėtį, manau, jog šie dumbliai GALI padėti sulieknėti. Ivardinsiu pagrindines spirulinos savybes, kurios priverčia mane taip manyti:
SPIRULINOJE GAUSU MAISTINIŲ MEDŽIAGŲ
Alkis – tai kūno siunčiamas signalas smegenims. Būtent organizmas sukuria efektą, jog jam trūksta maistinių medžiagų ir nori kuo greičiau jomis pasipildyti. Jeigu reguliariai valgai prastos kokybės maisto produktus, tuomet smegenims labai nesunku sužadinti alkį bei nesveiko maisto ar saldumynų potraukį. Spirulina tikrai gali padidinti naudingų maistinių medžiagų koncentraciją organizme, todėl atitinkamai taip pat sumažinti alkį bei nemaldomą potraukį nesveikam maistui ar saldumynams. Akivaizdu, jog būdami sotesni bei neužkandžiaudami saldainiais, tikrai galite sulieknėti.
SPIRULINOJE GAUSU BALTYMŲ
Reguliarus spirulinos vartojimas naudingas raumenų augimui ar laikantis mažai angliavandenių turinčios dietos. Baltymai sudaro net 50-70 % spirulinos svorio. Be to, melsvadumbliuose esančiuose baltymuose yra visos 8 nepakeičiamos aminorūgštys. Negana to, spirulinoje esančių baltymų pasisavinimas yra bene pats efektyviausias – žymiai geresnis nei jautienos baltymų. Akivaizdu, jog naudingi bei greitai įsisavinami baltymai, kartu su tinkamu treniruočių planu, gali padėti priaugti liesos raumenų masės. Kas iš to? O gi tai, jog kuo daugiau liesos raumenų masės, tuo greitesnė medžiagų apykaita, tuo daugiau per dieną sudeginama kalorijų, tuo greičiau dega ir riebalai. Visgi, turiu būti atviras, jog per dieną iš spirulinos tikriausiai gausi tik apie 7-10 gramų baltymų, o tai atitinka 10-15 gramų spirulinos miltelių – daugiau jų vartoti ir nereikia, dažnais atvejais užtenka tik 5 gramų. Bet kokiu atveju, net ir mažas kiekis spirulinoje esančių baltymų tau tikrai pravers!
SPIRULINA TURI MAŽAI KALORIJŲ
Spirulina yra labai „liesi“ ir nekaloringi dumbliai. 7 gramų porcijoje yra tik 20 kalorijų. Reguliarus spirulinos vartojimas aprūpins tavo organizmą naudingomis maistinėmis medžiagomis be didelių pasėkmių kalorijų atžvilgiu. Būtent tinkamas kalorijų kiekis padeda sulieknėti. Dažnai net ir intensyviai sportuojantys žmonės sulieknėti negali dėl per didelio suvartojamo kalorijų kiekio.
SPIRULINOJE NEMAŽAI NAUDINGŲ RIEBALŲ RŪGŠČIŲ
Spirulina yra geras omega 3 riebalų rūgščių bei GLA (gama linolo rūgšties, priklausančiai omega 6 grupei) šaltinis. Gausiausiai gama linolo rūgštis yra randama motinos piene. Nenuostabu, nes kūdikiams ypatingai reikia naudingų maistinių medžiagų. GLA atsakinga už augančio kūdikio smegenų vystymąsi. Tikriausiai įdomu kuo tai susiję su lieknėjimu? O gi tuo, jog GLA taip pat gali padėti sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje bei reguliuoti insulino lygį. Tinkamas cukraus bei insulino lygis tiesiogiai sumažina potraukį greitiesiems angliavandeniams – saldumynams, miltiniems patiekalams, bulvėms ir kt. Išvengdami tokių produktų natūraliai galite sulieknėti.
2. SPIRULINOJE ARBA KITAIP MELSVADUMBLIUOSE GAUSU BALTYMŲ
Senovės aztekai naudojo spirulinos dumblius/melsvadumblius siekdami užtikrinti baltymų poreikį. Baltymai sudaro net 50-70 % šių melsvadumblių svorio. Negana to, spirulinoje esantys baltymai turi VISAS būtinas aminorūgštis. Žinant šiuos faktus pasidaro aišku, kodėl vegetarai bei veganai ypač dažnai naudoja spiruliną.
- Kai kurie šaltiniai teigia, jog visgi reikėtų suvartoti ypač didelį spirulinos kiekį siekiant visiškai patenkinti baltymų poreikį.
- Tuo tarpu kita informacija „teigia“, jog tik 2 šaukšteliai spirulinos patiekale pilnai aprūpina reikiamais baltymais.
Palieku nuspręsti tau pačiam, kuria nuomone pasitikėti ir vadovautis. Visgi, jeigu įdomi mano nuomonė, tai nemanau, jog spirulina turėtų būti vienintelis baltymų šaltinis. Rekomenduoju vartoti šį dumblį kaip vieną iš šaltinių. Be to, spirulina yra brangi, jos gramas kainuoja net 30 kartų daugiau nei mėsos ar pieno gramas.
Nors spirulinoje tikrai gausu baltymų, gausus šių dumblių vartojimas tiesiog būtų nepraktiškas. Žmonėms, kurie nevalgo mėsos, rekomenduoju baltymus gauti ir iš kitų maisto produktų, pavyzdžiui:
- Ankštinių augalų
- Bolivinės balandos
- Pilno grūdo krupų
- Riešutų
3. SPIRULINOJE GAUSU VITAMINŲ IR MINERALŲ
Spirulina prisikiriama jūros produktams. Melsvadumbliuose gausu jodo, kuris atsakingas už:
- Efektyvią medžiagų apykaitą
- Sveikas smegenis
- Tinkamą skydliaukės funkcionavimą
Amerikos skydliaukės asociacija įvardina jodu praturtintą druską, kartu su pienu, mėsa, jūros gerybėmis bei kiaušiniais, kaip geriausius jodo šaltinius. Jeigu stengiatės riboti druską ar nevalgote gyvulinės kilmės produktų, tuomet spirulina yra puiki alternatyva.
Jodas toli gražu nėra vienintelis elementas, kurio gausu spirulinos dumbliuose. Šis melsvadumblis gausiai turi ir kitų vitaminų bei mineralų:
- Geležies
- Kalcio, fosforo bei magnio (tokį pat kiekį kaip pienas)
- Kalio
- Mangano
- Vario
- Vitamino B1
- Vitamino B2
- Vitamino B3
- Vitamino B5
- Vitamino K
4. SPIRULINA GALI SUMAŽINTI APSINUODIJIMO SIMPTOMUS
Bene vienas iš įdomiausių tyrimų apie spiruliną patvirtino, jog šie melsvadumbliai gali išgydyti nuo apsinuodijimo arsenu.
Arsenas – tai cheminis elementas, kuris priskiriamas toksinių sunkiųjų metalų grupei. Apsinuodyti galima tuomet, kai arsenas kartu su maistu ar vandeniu patenka į organizmą. Ypač gausus apsinuodijimas arsenu gali baigtis net mirtimi. Be to, arsenas taipogi siejamas su padidėjusia rizika susirgti įvairiomis vėžio formomis.
Milijonai žmonių per geriamąjį vandenį gauna dideles arseno dozes. Šio tyrimo metu Bangladešo mokslininkai atliko 3 mėnesių tyrimą su 34 arsenu jau apsinuodijusiais žmonėmis. 17 iš 34 žmonių vartojo spiruliną dumblius, tuo tarpu kiti – placebo. Tyrimo rezultatas džiuginantis: spirulina ekstraktas, 16 savaičių kartu su cinku vartojamas 2 kartus per dieną, ženkliai sumažino apsinuodijimo simptomus.
Nors apsinuodijimo metu verčiau kuo skubiau kreiptis į gydytojus, o ne pasikliauti tik spirulina, tačiau šis faktas įrodo, jog melsvadumbliai puikiai išvalo organizmą.
5. SPIRULINA GALI PADĖTI SUMAŽINTI ALERGIJŲ SIMPTOMUS
Galbūt esi vienas iš milijonų, kuris kenčia nuo įvairių alergijų, pavyzdžiui žiedadulkėms, dulkėms, pelėsiams ar gyvūnams?
Užsikimšusi nosis, ašarojančios akys bei niežinti gerklė tikrai nėra patys maloniausi potyriai. Dažnai konkrečiai alergijai naudojami konkretus vaistai, tačiau kodėl prieš vartojant vaistus, kurie dažnai sveikatai tikrai nėra naudingi, nepabandžius spirulinos?
- Moksliniai tyrimai su gyvūnais rodo, jog spirulina sustabdo histamino gamybą organizme. Būtent histminas prisideda prie įvairių alergijų simptomų.
- Moksliniai tyrimai su žmonėmis priėjo išvados, jog spirulina ženkliai sumažina slogos, čiaudulio, niežulio bei užsikimšusios nosies simptomus.
6. SPIRULINA GALI SUREGULIUOTI KRAUJO SPAUDIMĄ
Aukštas kraujo spaudimas yra ypač rimtas sveikatos sutrikimas, kuris gali lemti širdies smūgį ar insultą. Ypač svarbu palaikyti tinkamą kraujo spaudimą, tai galite padaryti:
- Propaguodami sveiką gyvenimo būdą be alkoholio, tabako ir kitų kenksmingų medžiagų
- Reguliariai mankštindamiesi
- Sveikai maitindamiesi
Visgi, į pagalbą drąsiai galite pasitelkti ir melsvadumblius. Nors pats spirulinos pavadinimas ypač gražiai tikrai neskamba, tačiau nespręsk pagal knygą iš viršelio.
- Remiantis meksikiečių atliktu tyrimu, tik 4.5 gramo spirulinos per dieną padeda sureguliuoti tiek vyrų, tiek moterų kraujo spaudimą tik per 6 savaites. Negana to, šie rezultatai buvo pasiekti su tiriamaisiais, kurie neturėjo jokių kitų pokyčių mityboje ar gyvenimo būde.
Visgi, spiruliną naudoti rekomenduoju tada, kai tavo mitybos įpročiai yra pakankamai tvarkingi. Jeigu vis dar „kemši“ picas bei aliejuje keptas bulvytes, tikrojo spirulinos poveikio gali ir nepajausti. Galiausiai, nepamiršk, jog nesvarbu ar pradėsi vartoti spiruliną ar ne, subalansuota mityba bei reguliari fizinė veikla yra svarbiausi faktoriai siekiant geriau JAUSTIS ir ATRODYTI!
7. JŪROS DUMBLIŲ MILTELIAI-SPIRULINA GALI SUREGULIUOTI CHOLESTEROLĮ
Tikriausiai nenustebinsiu pasakydamas, jog yra ypač svarbu užtikrinti tinkamą „gerojo“ ir „blogojo“ cholesterolio balansą. Tinkamas balansas gali ženkliai prisidėti prie puikios sveikatos bei savijautos.
Žinoma, gausu įvairių cholesterolį mažinančių vaistų, tačiau jie dažnai taip pat turi šalutinį poveikį.
Ar nebūtų sveikiau, saugiau ir paprasčiau subalansuoti cholesterolio lygį tinkamos mitybos, fizinio krūvio ar sveikatai skirtų maisto papildų pagalba? Manau klausimas daugiau nei retorinis, atsakymas labai aiškus. Spirulina šiam tikslui pasiekti puikiai tinka!
- Vyresnio amžiaus pacientai tik per 16 savaičių vartodami po 8 gramus melsvadumblių per dieną ženkliai sumažino cholesterolio lygį.
- Kitas mokslinis tyrimas priėjo išvados, jog spirulina gali padėti išvengti aterosklerozės – lėtinės ligos, kuomet arterijų sienelės nepastebimai standėja ir siaurėja. Be to, spirulina taip pat gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorius.
8. SPIRULINA – VAISTAS NUO VĖŽIO?
Vėžys yra viena iš dažniausių mirties priežaščių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Natūralu, jog viskas, kas gali apsaugoti nuo vėžio, greitai patraukia dėmesį.
Kalbant apie melsvadumblius ir jų sąjają su vėžiu, tikrai galima rasti informacijos. Pavyzdžiui, vienas mokslinis tyrimas parodė, jog spirulina gali sustabdyti kasos vėžio vystymąsi. Žinoma, tam, jog spirulinos gebėjimas apsaugoti nuo vėžio būtų patvirtintas visu 100 procentu, reikės dar daug mokslinių tyrimų ir studijų. Visgi, bet kokiu atveju spirulina yra naudingas produktas.
Kalbant apskritai, norėdami apsisaugoti nuo vėžio, pasistenkite maitintis kaip įmanoma sveikiau:
- Valgykite daug antioksidantais praturtintų vaisių ir daržovių
- Venkite paprastųjų angliavandenių – cukraus
- Venkite perdirbto maisto
9. SPIRULINA GALI SUSTIPRINTI IMUNINĘ SISTEMĄ
Jeigu tavo imuninė sistema yra silpna ir vos tik išėjęs į lauką „pasigauni“ kosulį ar peršalimą, tuomet šie maistingieji dumbliai tave tikrai gali sudominti.
Mokslinių tyrimų su senjorais bei gyvūnais pagalba buvo nustatyta, jog spirulina:
- Skatina imuninės sistemos funkcionavimą
- Sumažina virusinių infekcijų vystymąsi
Manoma, jog didžiausią vaidmenį vaidina šios spirulinos veikliosios medžiagos:
- Polisacharidai – galimai padeda sustiprinti imunitetą
- Fikocianinas – galimai padeda padidinti leukocitų kiekį.
Leukocitai atlieka labai svarbų vaidmenį imuninėje sistemoje:
- Apsaugo nuo įvairių bakterijų ir jas naikina
- Gamina antikūnius
10. SPIRULINA GALI PAGERINTI ATMINTĮ IR MOKSLO REZULTATUS
Kas galėtų pagalvoti, kad maži jūros dumbliai galėtų padėti gauti geresnius pažymius?
Moksliniai tyrimai rodo, jog spirulina gali pagerinti:
- Protinę sveikatą
- Konginityvinę funkciją
Kognityvinė funkcija – tai orientacija laiko ir vietos atžvilgiu, įsiminimas, dėmesys ir skaičiavimas, trumpalaikė atmintis, kalba, tarimas, supratimas, skaitymas, rašymas ar kopijavimas.
- Kuomet mokslinio tyrimo metu net 549 mokylinio amžiaus vaikai 2 mėnesius vartojo po 2 gramus spirulinos per dieną, jų rezultatai pagerėjo net 10 %. Nors mokslininkai negali visu 100 procentu patikinti, jog būtent spirulina lėmė tokius rezultatus, tačiau darosi akivaizdu, jog tam tikrą vaidmenį šie melsvadumbliai tikrai turėjo.
- Spirulina taip pat gali sumažinti oksidacinę žalą bei tokiu būdu pagerinti atmintį.
- Be to, spirulina gali apsaugoti smegenis nuo degeneracinių ligų, tokių kaip Parkinsono ar Alzheimerio.
Buvo atliktas dar vienas įdomus tyrimas, kurio metu spirulina buvo lyginama su kitais daug antioksidantų turinčiais produktais – špinatais ir mėlynėmis.
Pabandykite atspėti – kuris produktas buvo naudingiausias?
Taip, tai spirulina. Buvo įrodyta, jog melsvadumbliai turi didžiausią naudą visai nervų sistemai, tikriausiai dėl savo savybės pašalinti laisvuosius radikalus bei sumažinti uždegiminius procesus.
Žinant kokie maistingi bei naudingi yra špinatai bei mėlynės ir palyginus šiuos maisto produktus su spirulina, galima drąsiai patvirtinti šių dumblių „super maisto“ statusą.
11. SPIRULINA GALI PADIDINTI RAUMENŲ JĖGĄ BEI IŠTVERMĘ
Fizinės veiklos sukeliama oksidacinė žala yra pagrindinė raumenų nuovargio priežastis.
Kai kurie augalinės kilmės produktai turi antioksidacinių savybių, padedančių atletams bei fiziškai aktyviems žmonėms sumažinti oksidacinę žalą. Vienas iš tų produktų yra būtent spirulina, kuri, pasak mokslinių tyrimų, gali:
- Padidinti raumenų jėgą
- Padidinti ištvermę. Štai pirmas ir antras moksliniai tyrimai, kurie įrodė, jog melsvadumbliai prailgino laiką, per kurį žmonių raumenys pavargsta, o tai yra tas pats kas ištvermės didinimas.
- Kitas mokslinis tyrimas su universiteto studentais parodė, jog spirulino vartojimas padidina ne ištvermę, o raumenų jėgą.
Bet kokiu atveju, rezultatai tikrai džiuginantys. Akivaizdu, jog spirulina nepadidins jėgos taip, kaip kreatinas, ar nepadidins ištvermės taip, kaip beta alaninas. Visgi, žinant tai, jog sveikatingumo produktas gali taip pat padidinti fizinį pajėgumą nuteikia tikrai optimistiškai.
SPIRULINA VAIKAMS
Žmonės domisi ar spirulina tinka vaikams. Taip, tinka, ir ne tik vaikams, bet ir šunims, katėms, žmonai, močiutei ar flamingams 🙂
Spirulina yra toks pats maistas kaip daržovės, vaisiai, jūros gerybės ir pan. Aztekai tai valgė, dabartiniai žmonės valgo, ir dar tikrai ilgai valgys. Jeigu savo vaikui duodate valgyti agurką, pomidorą, galite duoti ir spiruliną.
Aišku, kaip ir bet kokia medžiaga, per didelis jos kiekis dažniausiai turi vieną šalutinį poveikį – viduriavimą. Vartokite spiruliną saikingai ir jokių nepageidaujamų poveikių nepastebėsite. Manau vaikams užteks ne daugiau 5 gramų spirulinos per dieną. Pirmosiomis dienomis ar savaitėmis galite duoti netgi mažiau. Bet kokiu atveju, vardan šventos ramybės, pasitarkite su šeimos gydytoju. Jeigu jūsų šeimos gydytojui trūksta kompetencijos šiuo klausimu, tuomet remkitės dar autoritetingesniu šaltiniu – Nacionaliniu Sveikatos Institutu. Štai keletas naudingų bei spirulinos veiksmingumą patvirtinančių mokslinių straipsnių:
Publikacijų internete yra n + k, tačiau įsitikinti, manau, užteks ir šių.
Galiausiai, nežinomi produktai žmonėms neretai sukelia nepasitikėjimo jausmą. Taip, spirulina mums, lietuviams, pakankamai nežinoma ir dar prireiks šiek tiek laiko, kol šie ypač naudingi dumbliai išpopuliarės. Tačiau visame likusiame pasaulyje, labiau išsivysčiusiose šalyse ar ten, kur spirulina natūraliai auga, tai yra visiškai įprasta. Pavyzdžiui, Afrikoje spirulina yra labai populiari ir nuo senovės naudojama kaip vienas iš maisto ingredientų.
SPIRULINA MILTELIAI – KIEK IR KAIP VARTOTI?
Jeigu jau įsitikinai spirulinos nauda, tikriausiai kyla klausimas – kiek ir kaip vartoti spiruliną? Jau laikas atsakyti ir į šiuos klausimus.
KIEK VARTOTI SPIRULINOS?
Įprastai rekomenduojama suvartoti iki 10 gramų melsvadumblių per dieną. Žinoma, kaip ir daugumoje kitų atvejų, rekomenduoju pradėti nuo mažesnių porcijų ir palaipsniui jas kelti.
KAIP VARTOTI SPIRULINĄ?
Spirulinos miltelių vartojimas labai paprastas. Spiruliną galite įkomponuoti į beveik bet kokį patiekalą. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad spirulina puikiai tinka kartu su baltyminiais, vaisių kokteiliais ar naminiais batonėliais.
Visgi, turiu perspėti, spirulinos skonis nėra pats geriausias. Vienos jos vartoti tikriausiai nelabai norėsite. Tiesiog įdėkite spirulinos į vaisių ar baltyminį kokteilį ir mėgaukitės skaniu, o svarbiausiu SVEIKU, žalios spalvos gėrimu 🙂
Be to, jeigu esate alergiški jūros produktams, tuomet spirulinos turėtumėte vengti. Prieš vartojant spiruliną šiems žmonėms būtų pravartu pasitarti su gydytoju:
- Sergantiems rimtomis ligomis, pavyzdžiui hipotireoze
- Vartojantiems vaistus
- Neščioms ar žindančioms moterims
KAIP IŠSIRINKTI SPIRULINOS GAMINTOJĄ?
Rinkdamiesi konkretų produktą, ieškokite tik natūralių miltelių.
- Kaip ir bet kokie kiti dumbliai, spirulina gali būti užteršta sunkiaisiais metalais bei toksinėmis medžiagomis, kurie įprastai randami vandenyje, kuriame ir auga spirulina. Renkantis spiruliną rekomenduoju venkti įvairių neaiškių gamintojų, kurie įprastai siūlo pigiausią kainą.
- Kuomet mokslininkai tikrino 8 kinų bei kitų valstybių spirulinos gamintojus, net 6 iš jų rado pernelyg didelius švino kiekius. Švinas sukelia ilgalaikę žalą bei padidina aukšto kraujo spaudimo bei inkstų žalos riziką.
- Beje, žymus daktaras Džiosefas Mercola rekomenduoja vengti bet kokių jūros daržovių (įskaitant ir spiruliną), kurios buvo užaugintos Japonijos ir aplinkiniuose vandenyse po 2011 metų. Daktaras J. Mercola teigia, jog jūrinės daržovės galėjo būti užterštos radiacija po 2011 metais įvykusios Fukušimos atominės elektrinės nelaimės.
Tikriausiai sutiksi, jog visiškai nėra jokios prasmės naudoti daug teigiamų savybių sveikatai turintį maisto papildą, jeigu jame prie viso to pilna žalingų toksinų. Dar kartą pabrėžiu: tam, jog to išvengtum, prieš įsigydamas šį „super maistą“ atidžiai pasidomėk.
SPIRULINA KAINA IR KUR JĄ PIRKTI?
Spirulina nėra itin pigus produktas, tačiau atsižvelgiant į tai, jog jos reikia tik iki 10 gramų per dieną, manau galima sau tai leisti.
Internete galite rasti įvairiausių spirulinos gamintojų, pardavėjų ir pan. Visgi, kaip tik ką minėjau, svarbu atidžiai išsirinkti produktą ir vengti neaiškaus produkto dėl informacijos apie produktą trūkumo, neįtikimai žemos kainos bei kitų įtartinų faktorių. Aišku, kartais galima nusipirkti ir kokybišką produktą už žemą kainą, tačiau kartais galima ir smarkiai nudegti. Iš kitos pusės, už iš pažiūros nieko nuo kitų nesiskiriantį produktą mokėti žymiai didesnę kainą vien tik dėl pardavėjo gobšumo tikai neverta.
Spirulina papildai sutinkami įvairiomis formomis: milteliais, tabletėmis, kapsulėmis.
APIBENDRINIMAS
Apskritai, skaitydamas įvairius straipsnius bei mokslinius tyrimus apie spiruliną, įsitikinau, jog šie dumbliai yra ypač sveiki dėl juose esančių antioksidantų, vitaminų bei mineralų. Visgi, tai, jog spirulina gali apsaugoti nuo vėžio, manęs galutinai neįtikino ir tikrai palauksiu daugiau mokslinių tyrimų šia tema. Be to, asmeniškai aš pats tikriausiai niekada nevartočiau spirulinos kaip vienintelio baltymų šaltinio. Aš pats vartoju po 5 gramus šių melsvadumblių per dieną, dažniausiai kartu su baltyminiu kokteiliu. Pastarasis yra su skoniu ir puikiai užgožia specifinį spirulinos skonį ir kvapą.
Rekomenduoju išbandyti spiruliną, nes informacijos gausa, jos patikimumas, žmonių praktiniai atsiliepimai negali meluoti!
Rašydamas šį straipsnį sugaišau labai daug laiko, tad jeigu straipsnis tau patiko, būčiau labai dėkingas, jog parašytum apie tai atsiliepimą 🙂 Jeigu turi pasiūlymų kaip galėčiau šį straipsnį papildyti, tiesiog brūkštelk komentarą apačioje.
Taigi, ką manai apie spiruliną? Ar išbandysi? Padiskutuokime komentaruose, man labai įdomi tavo nuomonė!
Laba diena, tai puikus straipsnis. As asmeniskai spirulina naudoju daugiau kaip tris metus. Tai is ties puikus produktas.
Smagu girdėti, Valdai!
Straipsnis puikus, aš jau naudoju 1,5 mėnesio, pradėjo labai berti , kad apetitas mažesnis būtų ir nejaučiu, ar gali būti kad taip valosi organizmas?
Labas 🙂 spirulina padeda atsikratyti toksinų, kurie pasišalindami gali sukelti problemų odos paviršiuje. Šios problemos įprastai yra laikinos, tad rekomenduoju vartoti toliau ir stebėti situaciją. Jeigu odos bėrimas po kurio laiko nepraeis, nutrauk spirulinos vartojimą. O apetito sumažėjimas vartojant spiruliną nėra garantuotas – gali būti, jog ir nepajausi, o galbūt pajausi šiek tiek vėliau. Linkiu sėkmės!
Labai išsamus ir informatyvus straipsnis. Tikrai daug informacijos vienoje vietoje.
Ačiū, Asta, stengiausi 🙂
dekui uz straipsniuka 😉 linkejimai is Jonavos 😉
Nėra už ką, Dovydai 🙂 linkėjima atgal iš Kauno!
Spiruliną geriu jau kelis metus.Ne mano vienos pastebėjimu,labai pagerėja plaukų būklė(auga kaip pašėlę),taip pat mažina apetitą ir potraukį saldumynams(lengviau atsispirti).Tai ypač pajutau,kai ji baigėsi,o aš norėjau nusipirkti spirulinos miltelių,o kadangi tuo metu tebuvo tabletės,kol gavau miltelių praėjo kelios dienos.O po keleto dienų pastebėjau pdidėjusį apetitą.Tai tikrai puikus papildas kasdienai. Man puikiausiai ji geriasi paprastame vandenyje ištirpinta.
Asta,
taip, ne veltui veiksmingumą įrodo ir moksliniai tyrimai, va, Jūs ir praktiškai patvirtinate.
Pagirtina, kad su paprastu vandeniu išgeriate, aš gal šiek tiek labiau išlepęs arba mano spirulina bjauresnė 😀
Sveiki.Kokybiška spirulina neturi bjauraus kvapo ir yra neutralaus skonio.Tokią spiruliną užpylus vandeniu ir palaikius 5-10 min., gaunasi du efektai-mikrofloros pagerinimas ir organizmo pamaitinimas.
Labai idomus straipsnis!!! Well done!!!
http://www.15min.lt/naujiena/gyvenkime-sveikai/patarimai/gydytojai-rekomenduoja-vartoti-melsvadumbli-spirulina-ji-uzkerta-kelia-ligoms-308-183768
Kokia nuomonė būtų apie Lietuvoje užauginta??!
Ačiū, Karoli.
Nesu labai didelis ekspertas spirulinos klausimu, bet kiek man teko skaityti informacijos rašant straipsnį, susidariau nuomonę, jog kokybiškiausia yra natūraliuose vandenyse auganti spirulina.
Lietuviai, kaip matau, augina uždarose patalpose, nors teigiama, jog baseinai užpildomi specialia maitinamąja terpe ir naudojamas tyras gręžinio vanduo.
Visgi, straipsnio pabaigoje, žaliame fone, ryškiomis raidėmis matau užrašą “Užsakomasis straipsnis”, tad pasiliksiu prie nuomonės, jog natūraliai auganti spirulina yra sveikesnė ir maistingesnė.
Visgi, čia tik mano nuomonė 🙂
Straipsnis geras.
Radau keletą klaidų:
Kalbant apie melsvadumblius ir jų sąjają su vėžiu, tikrai galima rasti informacijos
manęs visiškai įtikino ir tikrai palauksiu daugiau mokslinių tyrimų
Ačiū, Martynai!
Straipsnis ilgas, parašęs perskaičiau 2 ar 3 kartus, bet visada kažkur įsivelia klaidelė. Kaip gi be jų, iš ko tuomet ateityje mokytis :))
As jy vartuoju jau 3.menesius pastebejimas kad.slapinos daznai net ir nakti ar gali taip buti?
Labas, Vasia,
taip, gali. Organizmas valosi, todėl šlapinimasis ir dažnesnis.
Kuriam laikui sumažink spirulinos kiekį, jeigu toks “šalutinis simptomas” labai vargina.
Sėkmės!
labas.puikiai padirbeta.Sveikinu.norejau paklausti.o koks skonis jos?Su kuo galima ja vartoti?Su arbata,ar i kokteili geriau?
Labas, Brigita.
Skonis, asmeniškai man, tikrai neįspūdingas. Viena spirulina su vandeniu man nepatiko.
Visgi, aš ją vartoju su saldoku baltyminiu kokteliu, tuomet viskas OK.
Galima vartoti praktiškai su bet kuom – arbata, kokteiliais, maistu. Čia jau reikės fantazijos 🙂
Sėkmės.
O jei spirulina tabletėmis tai kiek tablečių per dieną reikia suvartoti?;)
Dovile,
priklausomai nuo tabletės dydžio ir spirulinos kiekio tabletėje.
Jei tabletėje yra 500 mg spirulinos, tuomet per dieną rekomenduoju suvartoti mažiausiai 10 tablečių 🙂
Labai geras straipsnis, lengva skaityti ir svarbiausia – informatyvus. Sėkmės! 😉
Labas, Agne,
ačiū už įvertinimą 🙂
Labai geras ir naudingas straipsnis. Pries men nusipirkau spirulinos ir paragavus pora kartu nebegaliu jo gerti skonis negeriausias. Bet perskaicius jusu straipsni nuo rydienos vel imsiu ieskoti nauju kokteiliuku i kuriuos galesiu ja isimaisyti. Aciu
Judita,
pasitelk fantaziją, manau išeitis tikrai atsiras 🙂
Pabandykit spirulinos miltelius maišyti su medumi.
Spirulina geriu tabletes nes taip patogiau ir aišku kai turiu galimybes tikrai man patiko tik nežinau kaip reik jas išsirinkti kurios yra geros gal galit patarti. Aš pradėjau jas gerti del žarnyno kad ji išvalyti ir tikrai jis buvo super. Tik reik keisti mitybos įpročius 🙂
Labas Ingrida,
natūralu, kad tabletės, turinčios didesnę Spirulina koncentraciją bus naudingesnės 🙂
Ačiū.labai paprastai ir aiskei .
Ačiū, kad skaitai!
Kas turi problemu su skydliaukes uzdegimu ar jos ligom, tas turetu labai atsargiai pradeti naudoti. Nes kai kuriems suaktyvina ir dar daugiau isderina organizma .
O turint skydliaukės problemu gal išvis nepatartina butu vartoti spirulinos?
Neringa,
reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.
Neringa,
eiliniai gydytojai nelabai supranta, naturopatai ir panasus zino daugiau apie tai.
Tai jaigu perki spirulina be jodos tai nebus jokiu problemu
Iš esmės taip, tačiau dažnai hipotiroidizmu sergantys žmonės kaip tik specialiai naudoja spiruliną tam, jog gautų jodo ir taip padėtų savo skydliaukei. Visgi, tokiu atveju spiruliną reikėtų naudoti saikingai, nes per didelis jos kiekis gali padaryti žalą, o ne naudą.
Sveikas,as irgi uzsiminejau su spirulina,tai zinau jos poveiki,net auginau lietuvoj
super straipsnis, pasidalinau fb paskyroje ir grupėje Lietuvos veganai, – Ačiū labai ! 🙂
Ačiū, Gintautai 🙂
Kol kas nenaudojau, bet perskaicius straipsni uzsinorejau isnandyti. Labai patiko rasymo stilius, kai vis leidziate skaitytojams spresti vartoti ar ne, o pats nurodote argumentus. Tokiu budu nekyla atmetimo reakcija, nors pats ir esate pardavejas. Idetas darbas vertas pagyrimo.
Labas, Egle,
nesistengiame “prakišti”, stengiamės informuoti. Ačiū, kad skaitai 🙂
Aš perskaičiau man patiko labai išsamiai parašytas.Tik va nežinau kiek tab.i diena reik naudoti aš nusipirkus 400g.
Ingrida,
smagu, jog patiko. Rekomenduojama suvartoti 5-10 gramų spirulinos per dieną, tai būtų 1-2 arbatiniai šaukšteliai. Visgi, siūlyčiau pradėti nuo 1 arbatinio šaukštelio per dieną 🙂
Sėkmės!
Puikus straipsnis ir supažindinantis ir nukreipiantis, manau ir man laikas išbandyti 🙂
Tik nežinau ar sergant “žvineline” liga galima jį vartoti?
Labas, Jolanta. Smagu,jog straipsnis patiko! Sergant žvyneline vartoti spiruliną ne tik, kad galima, bet ir būtų naudinga 🙂 internete nemažai informacijos apie tai, įrašykite google paieškoje “spirulina for psoriasis” ir įsitikinsite pati 🙂
Sveiki Arnai, labai dėkojame už tokį išsamų ir įtikinamą straipsnį ir žinoma su žmona pradėjome vartoti įsigiję už tikrai palyginus labai žemą kainą Terrafertil firmos produktą, gal teko girdėti apie tokį gaminį? Ant pakuotės viskas labai gražiai aprašyta, geriam atskiedę su vandeniu, skonis kažkiek primena skrudintas saulėgrąžas.
Labas, Vaidai. Iki šiol girdėti neteko, nelabai esu susipažinęs su spirulinos brandais 🙂 bet pagooglinau, atrodo viskas tvarkoje su šiuo gamintoju, atrodo patikimas 🙂 gero vartojimo!
Sveiki,as gyvenu Airijije Spirulina geriu nesenai.Perku Holland&Barrett eco parduotuveje tabletemis.Buvau nusipirkus milteliais tai vos neapsivemiau:)) Man tabletemis geriau:) Tikiuos,kad jos tik ir man patiks:)Lb aciu uz issamu stripsni.:)
Smagu, jog patiko, Ingrida. Taip, spirulina milteliais ne pati skaniausia 🙂
Šaunus straipsnis. Labai pagirtina, jog buvo nuorodos į atliktus tyrimus, o ne šiaip lempiniai faktai. Beje, gal galima būtų sužinoti asmeniškai, kokius pasikeitimus pastebėjo straipsnio autorius pradėjęs vartoti spiruliną?
Smagu, jog patiko, Mariau. Spiruliną naudoju su įvairiomis kitomis medžiagomis, todėl atsakyti apie pasikeitimus tiksliai negaliu. Bendrai paėmus, jaučiasi pagerėjusi savijauta 🙂
Dėkinga už šį straipsnį. Man 83 metai, tokiame amžiuje ligų nemažai ir aišku savijauta ne kokia, didelis raumenų silpnumas. pastoviai vartoju spiruliną, dėl ko jaučiusi daug stipriau, gyvenimas darosi pilnavertiškesnis. Vartoju be pertraukos, nes nustojus vartoti po kurio laiko vėl mane įveikia senatvė,
Rit.
Rita, esate puikus pavyzdys jaunąjai kartai!
Straipsnis patiko, tik taip ir nesupratau, kur geriausia šių miltelių įsigyti?
Labas, Diana. Spirulinos pilna visur. Pagooglinkit, tikrai rasite įsigyti ir Lietuvoje 🙂
Aciu uz puiku straipsni!
Smagu, jog patiko, Kristina 🙂
Sveiki norejau paklausti jei vartoju antibiotikus skrandzio opai gydyti ar galima butu vartoti spirulina ?
Labas, Paulina, manau, jog galima. Visgi, nepakenks, jeigu pasitarsi su savo gydytoju.
Puikus straipsnis, spirulinas man tiesiog energijos saltinis, puikus maisto papildas
Džiaugiuosi, Renata, jog patiko 🙂
Sveiki. O kazin, po sirdies suntavimo operacijos, ar galima vartoti, tiesiog, kaip profilaktine priemone. Aciu.
Labas, Birute. Bandžiau domėtis, daug informacijos neradau – labai specifinis klausimas. Mano nuomone, spiruliną šiuo atveju ne tik galima, bet ir naudinga vartoti. Visgi, pasitarkit su gydytojais.
Dekoju uz atsakyma. Matote as randuosi Anglijoje ir operacija atlikta ten,tai jie nieko nepripazysta, kaip paracetamol, tramadol po 6 tabl.,per para ir pan.Jau 8 men. Po operacijos, daug naudojau tableciu, ilga narkoze ir pan, Ir dabar dar jauciu skausmus (daugiau krutines raumenu ),ne sirdies plote, nedustu, siaip atrodo -tai laiko klausimas.As tikiuosi, bet noriu pastiprinti imuniteta, siaip pastiprinti sveikata, paskauda ir sanarius, daug skaiciau apie spirulina ir jos nauda, as tikiu, kad gal nepakenks man. Bandysiu, siandien parsisiunciau per eBay.
Manau, jog nepakenks, tačiau visada stengiuosi atsiriboti ir nedalinti patarimų specifinėse situacijose kaip jūsų, vardan šventos ramybės. O gydytojų polinkis (tikrai ne visų) visas problemas spręsti vaistais – čia jau kita diskusijų tema 🙂 sėkmės!
Aciu uz atsakyma.Bandysiu pavartoti ir veliau galesiu jums parasyti, kokios pasekmes :ar geriau pasijauciau ar ne. Sekmes. Iki.
Sėkmės, Birute, lauksiu komentaro 🙂
Sveikas Vaidai,jau kuris laikas bandau prisijaukinti spirulina savo gyvenime. esu vegetare ir siaip jauciu kad nedavalgau:)reikiamu medziagu nes nuolat truksta energijos,issityriau kad truksta B grupes vitaminu ir amino rugsciu tai spirulina zinoma pats tas na bet tas skonis .Naudoju arbatini sauksteli per diena su vandeniu.Perku Livinn parduotuveje taciau ji is Kinijos ir kaip supratau uzauginta ekologiskame ukije.Minejai kad is naturalios aplinkos isgaunama spirulina vertingesne.O kur jos gauti.Ir ar ji nebus uztersta.Beja ar reikia daryti pertraukas ja vartojant?
Labas, Viktorija. Taip, spirulinos skonis tikrai ne koks, sutinku 🙂 jei labai nemalonu ją naudoti, nesikankink ir paieškok spirulinos tabletėmis. Taip tiksliai atsakyti kaip išsirinkti tikslų produktų ir ar jis nebus užterštas – sunku. Visgi, kaip ir minėjau straipsnyje, rekomenduoju rinktis patikrintus, kuo aiškesnius gamintojus. Peržvelgti vartotojų atsiliepimus taipogi neprošal. Pertrauka nebūtina 🙂 Sėkmės!
Laba diena. Pradėjau vartoti spiruliną ir turiu klausimuką ar nepakens ir nebus per daug jeigu aš dar vartoju B, A, E grupės maisto papildus.
Labas, Dalia, nepakenks 🙂
Dėkui už “sukramtytą” informaciją. Labai labai naudingas dumblis! Gaila, kad vaistinėse šį produktą sudėtinga rasti ir vaistininkai pirmiausia siūlo įvairiausių spalvotų vitaminizuotų piliulių.
Džiaugiuosi, jog patiko, Vile 🙂 abejoju ar vaistinė yra geriausia vieta spirulinai pirkti. Asmeniškai vaistinėse perku tik vaistus.
Sveiki, turiu klausimą. Kodėl nepatariate vartoti sergant hipoteoroze? Kaip tik galvojau pavartot, bet su skydliauke turiu bėdų.
Labas, Viktorija. Ne nepatariu, o prieš vartojant rekomenduoju pasitarti su savo gydytoju 🙂 spirulinoje gausu jodo, o jis glaudžiai susijęs su skydliauke. Jodo nepakankamumas dažnai prisideda prie skydliaukės problemų išsivystymo. Logiškai mąstant, papildomas jodas iš spirulinos turėtų padėti, bet specialistai sako, kad kartais spirulina ir joje esantis jodas gali atvirkščiai pabloginti situaciją.
Sveiki…as irgi sergu hipotiroze…praktiskai skydliauke mirusi.Atsisiunciau miltelių iš Kinijos.Bet paskaičiusi šī straipsnį..bijau vartoti.
Labas, Ramune 🙂 jeigu bijai, paprasčiausias būdas – pasitarti su savo gydytoju. Jeigu gydytojas nekompetetingas, keisk gydytoją. Galiu pasakyti SAVO NUOMONĘ – ką aš daryčiau būdamas tavo situacijoje. Ogi vartočiau spiruliną vidutinėmis arba mažesnėmis dozėmis ir stebėčiau situaciją. Pasikartosiu, tai mano nuomonė – ką daryčiau aš, o ne patarimas. Sėkmės 🙂
hey, gal kas su hypotiroze esantys gėrėt? nusipirkau, nes kaip tik parašyta, jog gelbėja skydliaukės veiklai ir savijauta pastaruoju metu superinė, bet tik kelias dienas dar geriu.
greitu metu neplanuoju pas gydytoją, žinau, kvaila, bet atsakymo tai norisi. 🙂 beje apie chlorellą straipsnio nerandu, ko gero nėra? nelabai randu, ar yra koks didelis skirtumas tarp jų ar nelabai.
Labas, Valda 🙂 manau nemažai hipotiroze sergančių žmonių naudojo spiruliną, tikėkimės kas nors apsiskelbs ir pasidalins patirtimi. Jeigu parašyta ant pakuotės ar produkto aprašyme, jog skatina skydliaukės veiklą – tai nėra visiškai teisinga. Dažnu atveju spirulina padės, bet kaip minėjau ankstesniuose komentaruose, kartais situacija gali būti atvirkštinė dėl spirulinoje gausiai esančio jodo. Tą patį sako ir Amerikos skydliaukės asociacija bei daug kitų patikimų šaltinių. Tad esminis patarimas jeigu naudoji spiruliną ir jautiesi puikiai – būti itin atsargiai, pradėti nuo mažo kiekio ir stebėti situaciją. Chlorella ir spirulina dumbliai panašūs, bet ne vienodi. Kol kas straipsnio mano tinklaraštyje nėra, bet pasistengsiu parašyti 🙂 sėkmės!
Sveiki.As vartoju spirulina. Tau,Arnai,aciu uz laaabai informatyvu straipsni☺
Labas, Vilma 🙂 puikus sprendimas ir džiaugiuosi, jog straipsnis patiko. Linkiu sėkmės!
Labai issamus aprasymas,aciu
Jurga, džiaugiuosi, jog skaitai ir patiko 🙂 linkiu sėkmės!
Nusipirkau spirulinos organinius miltelius,ta diena labai skaudejogalvą,ir nutariau išmėginti šį stebukla.Kaip pirmą kartą pasidariau su vandeniu 😊ir isgeriau,skonis nebuvo pats skaniausias,bet užtat galva praėjo skaudeti.ir šiaip mano kraujas nusilpęs tikiuosi šis gėris man padės.Visiems rekomenduoju!
Labas, Diana 🙂 manau, jog tai sutapimas, kad tik išgėrus spirulinos nustojo skaudėti galvą. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje spirulina yra tikrai labai naudinga! Ačiū už rekomendaciją ir linkiu sėkmės 🙂
Kokios firmos spiruliną naudojate Jūs, Arnai?
Labas, Viktorija 🙂 kurį laiką naudojau XXL Nutrition gamintojo spirulinos miltelius. Visgi, jau kuris laikas apskritai nenaudoju spirulinos, tačiau teks greitu metu pradėti iš naujo. Kokį gamintoją išsirinksiu, nežinau, bet tikriausiai jau ne milteliais, tabletėmis 🙂
Labas, Arnai. Labai ačiū už tokį informatyvų, kokybišką, naudingą straipsnį. Pripažįstu, kad spirulina ilgai stovėjo spintelėje nenaudojama, nes niekaip nepavykdavo prisijaukinti skonio savybių, ypač maišant su vandeniu. Tačiau pasiūlymas jį maišyti su vaisiniais kokteiliais – puikiai pasiteisino. Ačiū labai už patarimus, kurie veikia!!!!!!
Labas, Juste, smagu, jog patiko 🙂 sutinku, jog spirulinos skonį tikrai reikia prisijaukinti. Jeigu nusibos naudoti milteliais, rinkis spiruliną tabletėmis. Nors tabletėse dažnai būna šiek tiek papildomų nereikalingų medžiagų, tačiau jos įprastai nėra kenksmingos sveikatai. Linkiu sėkmės!
Labas Arnai,
Ar galima priaugti svorio geriant spirulina? Ar kaip tik padeti gali sumazinti ji?
Labas, Renata 🙂 teoriškai priaugti galima, praktiškai nelabai. Spirulina taipogi turi kalorijų, tad jeigu reguliariai vartosi ypač didelį jos kiekį, tuomet žinoma – dėl didesnio suvartojamo kalorijų kiekio svorio priaugti gali. Visgi, į spiruliną reikėtų kreipti mažiausiai dėmesio jeigu stengiesi priaugti svorio, nes svarbiausia – tinkama mityba. Didesnė tikimybė, jog spirulina gali prisidėti prie lieknėjimo, tačiau vėlgi – spirulina tik geras priedas prie subalansuotos mitybos. Tai tiek, linkiu sėkmės 🙂
Labas Arnai , aciu uz komentara :)mano tikslas numesti svorio ir sveikai maitintis 🙂 , nezinau jau vartoju 3 savaite, jauciuosi daugiau energinga:), ir labai noreciau mazint apetita 😀
Labas dar kartą, Renata 🙂 spirulina puikiai tinka tavo tikslams. Visgi, kaip minėjau anksčiau, nenurašyk visko ant spirulinos – svarbiausia tinkama mityba, o spirulina – puikus ingredientas joje. Spirulina taipogi gali sumažinti ir apetitą, tiesiog duok jai šiek tiek daugiau laiko. Jeigu nesunku, brūkštelėk kaip seksis ateityje. Linkiu sėkmės!
aciu labia Arnai 🙂
Nėra už ką, sėkmės, Renata 🙂
Labai puikus straipsnis, buvo lengva skaityti. Tikrai daug informacijos, kuri puikiai apibendrinta 😉
Labas, Simona 🙂 ačiū, kad skaitai ir džiaugiuosi, jog patiko. Linkėjimai!
Labai puikus straipsnis.Kaip tik nusipirkau spirulina LIDL parduotuveje.Rasoma organic milteliai auginti ir apdoroti Kinijoje organic salygomis,bet supakuoti D.Britanijoje.Kiek galima jais tiketi neaisku.Pirma syki pasidariau su pjaustytais vaisiais,uzbarsciau spirulina ismaisiau ir valgiau.Na ziuresiu rezultatus,komentaruose daug pozityvo perskaiciau,tai tikiuosi IR as😊
Labas, Sigute, turėtų būti viskas tvarkoje su šia spirulina. Sėkmės!
Puikus ir labai naudingas straipsnis! 🙂
Labas, Lina, džiaugiuosi, jog patiko ir ačiū, kad skaitai 🙂
Labukas.istiesu straipsnis super. Tik as busiu viena is daugelio kur spirulinos milteliu skonis man patinka geriu sumaisius su puse litro pomidoru sultimis ir gurksnoju pasimegaudama o pomidoru sultis naudoju apskritus metus per diena iki 1 litro ir galiu patvirtinti kad jau nesirgus persalimo – gripo ligomis jau bus penkti metai turiu 30 metu skydliaukes ir5 metai diabeta ligas ir as uz spirulina o jos skonis skiriasi pagal gamintojus naudoju jav gamintojo bet deje parvezta naturali
Labas, Vida, džiaugiuosi, jog straipsnis patiko ir dėkoju už pasidalintą gyvenimišką patirtį 🙂 linkiu sėkmės!
Sveiki, gal patartumete kuria spirulina pasirinkti?
Labas, Vaida 🙂 nematau didelio skirtumo tarp tavo pateiktų produktų, tad rinkis pigesnį arba tą, kuris pačiai arčiau širdies 🙂 linkiu sėkmės!
Labas,
Pradejus vartoti spirulina (vartoju tabletemis) sustiprejo mano prakaito kvapas, tur but valos organizmas?
Daug metu vargau, nes buvo silpni nagai. Nagai sustiprejo labia akivaizdziai, negaliu atsidziaugti.
Vartoju net ne kasdien ir tik po 2 tablets ryte. Stengiuosi vartoti ant tuscio skrandzio ir kuo geriau sumaisyti su seilemis, beveik suciulpti tas tablets. Isimetu ryte atsikelus I burna ir laikau kol istirpsta.
Maitinuos gan sveikai, bet kadangi mazai vartoju pieno produktu ir mazai mano dietoje mesos tai matyt nagams truko kalcio. Ir tas nedidelis kiekies spirulino man labia padejo ( per pora menesiu).
Aciu Arnai uz strsipsni, as pirmiau pradejau vartoti draugu patarta, o paskiau tik pasiskaciau. Ir kai matau savo sveikus ir stiprius nagus , paskaicius tavo straipsni, zinau kodel.
Labas, Jūrate 🙂 ačiū už gyvenimišką komentarą! Dėl prakaito kvapo tiksliai atsakyti negaliu, nes gali būti daug skirtingų priežasčių. Galbūt tai sukelia iš organizmo besišalinantys toksinai, galbūt kaltas spirulinoje esantis cholinas, galbūt tiesiog pasireiškia standartinis spirulinos šalutinis poveikis (prakaitavimas). Rekomenduoju naudoti toliau, tačiau stebėti situaciją. Jeigu ką – parašyk.
Sveiki. Dekoju uz info. Ir vis tik noreciau paklausti koki (t.y. kurio gamintojo) spirulinos papilda (tabletemis) siuo metu rinktumetes Jus? Internete pasiula tikrai labai didele, tik mane truputi gasdina tai jog beveik visi uzauginti Kinijoje. Galvoju apie si papilda, bet kaip zinot kad tikrai ekologiskas, naturalus ir neuzterstas produktas..
Labas, Indre, negaliu konkrečiai atsakyti kurį rinkčiausi aš, nes skirtingų spirulinos produktų apstu. Nemanau, jog reikėtų gąsdintis dėl Kinijos. Užterštos spirulinos atvejų pasitaiko, tačiau retai. O jeigu produktas ir užterštas, vargu ar sužinosi, tikriausiai to nesužinos ir produkto pardavėjai. Atrodo, jog su tavo nuorodoje pateiktu produktu viskas tvarkoje. Linkiu sėkmės 🙂
sveikas Arnai, dekoju uz super staripsni apie spirulina. senai jau atrades si papilda- tik neramina isties, kad uzterstame vandenyje spirulina labai daug nuodingu medziagu sugeria.
turiu prasyma pas jus, gal galetumete man i email atsiusti nuorodu, bent tu gamintoju, kurie deklaruoja, kad spirulina yra uzauginta eco tvenkiniuose, nes rinkoje taip sunku susigaudyti- daug spirulinos randu importuotos is Amerikos bei Kinijos, kur pas juos juros, is kur isgauna spirulina , nera tikrai svarios. labai buciau dekingas uz nuorodas, kur butu galima nusipirkti svariai uzaugintos spirulinos.
Labas, Edvinai. Spirulinos gamintojų apstu, tad bus paprasčiau ir produktyviau jeigu pats susirasi konkretų produktą Lietuvoje ar užsienyje ir pasiteirausi apie spirulinos auginimo vietą. Be to, tiksliai žinoti ar spirulina yra užteršta yra sunku. Visgi, užterštos spirulinos atvejų pasitaiko retai. Venk neaiškių produktų, ieškok atsiliepimų – taip padidinsi tikimybę tikrai įsigyti kokybišką spiruliną. Linkiu sėkmės 🙂
Sveiki,Arnai, matau labai apsisviete apie spirillinas,tai norejau paklaust ar nebus per didelis kiekis organizme mineralu ir vitaminu,jei papildomai vartoju vitaminu B complex ir calcium-zin-magnesium,cia sportuojantiems,kadangi pradejau stipriai sportuot svoriais ir t.t,tai ir norejau suzinot ar nebus salutinio poveikio ir nepakenks organizmui,o del papildomu baltymu,tai nezinau ar noretusi gerti sintetinius baltyminius kokteilius,kai vartoji natur produkta.Aciu uz info
Labas, Rolandai, dėl individualios kiekvieno žmogaus situacijos 100% patvirtinti negaliu, tačiau neturėtų. Apskritai perdozuoti vitaminų ar mineralų yra pakankamai sunku. Taigi, šalutinio poveikio ar žalos organizmui neturėtų būti. Linkiu sėkmės.
Labai daug geros ir išsamios informacijos, dėkui. Nusipirkau spirulinos tabletės, nerandu tikslios informacijos dėl dozavimo, vienur rašo, kad iki 10 tablečių dienoje, o kitur 1
Labas, smagu girdėti 🙂 priklausomai nuo norimo tikslo, spirulina dozuojama iki 10 gramų. Rekomenduoju rinktis viduriuką ir vartoti 4-5 gramus. Pasižiūrėk kiek spirulinos turi viena tavo įsigyto produkto tabletė ir pasiskaičiuok kiek tablečių reikia, jog gautum 4-5 gramus grynos spirulinos. Linkiu sėkmės.
Labas.Gavau Spirulinos dovanu nuo drauges.Begalo išgyre.Duoda visai savo seimai ir dave didziausias rekomendacijas man.Pasiskaiciusi placiau apie viska sioje paskyroje,nelabai ir kyla kazkokiu abejoniu,kaip tik pradesiu vartoti🤗.Derinsiu mityba ir lauksiu kokiu tai rezultatu,poveikio😊.Ačiū už straipsnį.👍
Smagu, kad patiko, Andželika 🙂 parašyk po kurio laiko ar pajusi spirulinos poveikį ar ne. Sėkmės.
planuoju isbandyti Spirulina, gal patartumet kurio gamintojo ir kokiais kiekias vartoti ja?
Labas, Pranai, gamintojų apstu, tad konkretaus rekomenduoti negaliu. Daugiau mažiau jie visi panašūs. Tiesiog venk neaiškių produktų. Rekomenduoju naudoti 5 gramus spirulinos per dieną. Linkiu sėkmės.
Ačiū už išsamų aprašymą, sužinojau daug info apie spiruliną. Jau įsigyjau bandysiu vartoti. Dėkui už straipsnį 😉
Smagu, jog patiko, Vytautai 🙂
Naudoju spirulina tabletes jau kelis menesius. Galiu pasakyt, kad ryškiai sumažėjo apetitas, nustojo slinkti plaukai 🙂 Vienintelis šalutinis poveikis-dažnas šlapinimasis. Bet dėl to nesikankinu 🙂 Puikus produktas ir puikus tavo straipsnis, Arnai 🙂
Labas Žaneta, smagu girdėti ir džiaugiuosi, jog straipsnis patiko. Linkiu sėkmės.
Sendien nusipirkau, masinoje skaitau jusu straipsni ir dziaugiuosi rasta informacija.aciu aciu
Labas Rita, smagu, jog patiko 🙂 linkiu sėkmės!
Buvau nusipirkusi spirulinos ir chlorelos tabletėmis,pirkau didelį kiekį nes mėgstu terliotis su įvairiais vitaminais ir papildais 😃 geriu jau koks pusmetis,na netaupau,isgeriu po 10-15tableciu į dieną ,dar geriu kanapių baltymus milteliais, prie šlykštaus skonio jau pripratau 😇 tai rezultatai tokie kad vaikstau į tualetą tuštintis po 2-3kartus į dieną, dingo pilvo diegliai nuo kurių pastoviai kentedavau,na tikrai superinis jausmas kai gali kaip žmogus issitustint be jokių pagalbinių žvakučių ar panašiai 👍🙂
Smagu, jog padėjo, linkiu sėkmės.